niedziela, 22 lutego 2009

Wielkanocna kokoszka...

Przeniosłam się tu całkowicie, dlatego na fotkach pojawił się dodatkowo obecny mój adres, czyli https://splocik2.blogspot.com/

Chociaż pisałam od początku (od momentu opublikowania instrukcji), to napiszę jeszcze raz wyraźnie, żeby nie było wątpliwości. 
Nigdy nie ukrywałam, że pomysł (wzór) kokoszki nie należy do mnie. Chętnie poznałabym osobę, która pierwsza wykonała ten wzór.
Instrukcję na wykonanie kokoszki napisałam w oparciu o fotografię, której autora nie znałam i przy fotografii nie było opisu wykonania.
Moja wersja kokoszki nie jest dokładnym odtworzeniem oryginału, a jedynie dużym podobieństwem do niego.
Fotografię przysłała mi blogowiczka, o czym pisałam od samego początku.
Zatem prawo autorskie dotyczy wyłącznie instrukcji wykonanej przeze mnie.

 *****
Edycja wpisu (powtórna) - 01.02.2014r.

Ponieważ moja instrukcja na wykonanie mojej wersji WIELKANOCNEJ KOKOSZKI jest bardzo popularna i wiele osób próbuje na różne sposoby rozpowszechniać ją bez mojej zgody, postanowiłam dodać odpowiednie zastrzeżenie.
Czy dostępność instrukcji w moim blogu nie wystarcza!!!????
Przepraszam za niedogodność.

Zastrzeżenie.

Prawo autorskie dotyczy każdej formy publikowanej w blogu.
Nie ma zgody na kopiowanie tej instrukcji (opis, zdjęcia i schematy) w celu rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym w postaci wideo bądź spakowanych plików, ponieważ narusza to ustawę o prawach autorskich.
Wystarczy podać link do instrukcji.
*****
Tak pisałam 22 lutego 2009 r.

Skoro nie mogę robótkować, to będę pisać (na obu blogach) jedną ręką (lewą) o tym, co zrobiłam, zanim poczułam ból łokcia.

Jakiś czas temu, Renula30 przysłała mi fotkę ślicznych ażurkowych kokoszek z prośbą o rozszyfrowanie sposobu wykonania.
Przy znalezionej gdzieś w necie fotce nie było opisu, a kokoszka tak zachwyciła (mnie zresztą też) Renulę , że zapragnęła ją wykonać, ale stwierdziła - bez pomocy ani rusz.

Robiłam tę kurkę tuż przed kontuzją ręki (o czym gdzieś tam wcześniej pisałam), praktycznie już odczuwałam ból, ale dobrnęłam do końca zanim odłożyłam szydełko do pudełka.
Przed tą kokoszką zrobiłam dwie inne (prostsze), ale o nich napiszę w jednej kolejnych notek.

Zatem spróbuję po kolei opisać wykonanie kokoszki, tej w środku.


Do wykonania kokoszki zastosowałam nici "Snehurka"  tex 50 x 3 i szydełko nr 10 (0,75 mm).
Przy zastosowaniu innych nici, ale o tej samej grubości uzyskuje się podobny wymiar.
Moja kurka ma 10 cm długości i może przysiąść na jajko średniej wielkości

Opis mojej wersji kokoszki przeplatam fotkami, które przybliżą wykonanie danego fragmentu.

1. Wykonanie kółka:
- 5 o. łańcuszka zamknąć oczkiem ścisłym;
- 3 o. łańc. (zamiast słupka), 9 słupków, okrążenie zamknąć oczkiem ścisłym;
- przejść oczkiem ścisłym miedzy dwa słupki poprzedniego rzędu i wykonać 4 o. łańc. zamiast słupka 2 x nawijanego, w to samo miejsce wykonać jeszcze dwa słupki 2 x nawijane, *między kolejnymi dwoma słupkami poprzedniego rzędu wykonać 3 sł. 2 x nawijane* - powtarzać do końca okrążenia, które zamknąć oczkiem ścisłym.

Wykonać dwa jednakowe kółka.

2. Główka
Kółka połączyć na obwodzie półsłupkami, pozostawiając nie złączone 8 ostatnich słupków.


3. Korpus 
-  każdy rząd zaczynać oczkami łańcuszka zamiast pierwszego słupka, a kończyć oczkiem ścisłym.

Rz. 1 - wykonać 3 o. łańc. ( zamiast pierwszego słupka) - na niezłączonych słupkach wykonać łącznie 16 słupków oddzielonych 1 oczkiem łańc., rządek zamknąć oczkiem ścisłym;
Rz. 2 - przejść oczkiem ścisłym na łańcuszek między słupkami, wykonać 4 o. łańc. (zamiast pierwszego słupka), 1 słupek 2 x nawijany, 2 oczka łańcuszka  - między kolejnymi słupkami poprzedniego rzędu wykonać po 2 słupki 2 x nawijane, każdą parę słupków oddzielić 2 oczkami łańc. ;
Rz. 3 - przejść oczkami ścisłymi na łańcuszek między słupkami, wykonać 4 o. łańc. (zamiast pierwszego słupka), 2 słupki 2 x nawijane, 2 oczka łańcuszka - na łańcuszkach poprzedniego rzędu wykonać po 3 słupki 2 x nawijane, każdą grupę słupków oddzielić 2 oczkami łańc.;


Rz. 4 - przejść oczkami ścisłymi na 3 z kolei łańcuszek między słupkami tak, by rozpocząć kolejny rządek z boku główki, wykonać 8 grup po trzy słupki 2 x nawijane, jak w rzędzie 3, dalej wykonać drugim kolorem (tu kolor biały) 8 razy wachlarze w na kolejnych oczkach łańcuszka poprzedniego rzędu (3 sł. 2 x nawijane, 2 o. łańc, 3 sł. 2 x nawijane) - nie ucinać nitek.;


Rz. 5 - odwrócić robotę, przejść oczkami ścisłymi na łańcuszek między słupkami wachlarzyka - na wachlarzach poprzedniego rzędu wykonać takie same wachlarze - 3 x, następnie wykonać wachlarzyk (2 sł.2 x nawijane, 2 o. łańc., 2 sł.2 x nawijane) między wachlarzami poprzedniego rzędu, dalej 2 x wachlarz na wachlarzu, 1 x wachlarzyk między wachlarze i ponownie 3 x wachlarz na wachlarzu, dalej przerabiać 9 x po 3 słupki ( jak w rz. 3, zaczynając od 4 o. łańc. zamiast pierwszego słupka) na oczkach łańcuszka poprzedniego rzędu, poczynając od miejsca miedzy kolorami;


Rz. 6 - odwrócić robotę, wykonać 10 x po 3 słupki (jak w rz. 3, zaczynając od 4 o. łańc. zamiast pierwszego słupka, poczynając od miejsca między kolorami), dalej na każdym wachlarzu wykonać wachlarz z 6 słupków ( jak w rz. 4 - 3 słupki 2 x nawijane, 2 o. łańc., 3 słupki 2 x nawijane);


Zastrzeżenie.

Prawo autorskie dotyczy każdej formy publikowanej w blogu.
Nie ma zgody na kopiowanie tej instrukcji (opis, zdjęcia i schematy) w celu rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym w postaci wideo bądź spakowanych plików, ponieważ narusza to ustawę o prawach autorskich.
Wystarczy podać link do instrukcji.

Rz. 7 - na odcinku wachlarzy (ogon),  wykonać łuki z 5 o. łańcuszka (każdy), mocując je półsłupkami kolejno - raz na środkach wachlarzy, raz między wachlarzami;
Rz. 8 - wykonać łuki z 7 oczek łańcuszka (każdy) i mocować je na środku każdego łańcuszka poprzedniego rzędu;


Rz. 9 - kolorem wachlarzy przejść półsłupkami do połowy pierwszego łańcuszkowego łuku  i z tego miejsca  na drugim łańcuszkowym łuku wykonać 8 słupków 2 x nawijanych (po każdych dwóch słupkach wykonać pikotkę z 5 o. łańc.), zakończyć półsłupkami - analogicznie do początku rządka.


4. Grzebień

- wykonać 4 wachlarzyki - z 5 słupków każdy.

5. Dziób

- wykonać 4 półsłupki nawijane, w powrotnym rządku wykonać 3 półsłupki nawijane, potem 2 półsłupki nawijane, w ostatnim rządku - 1 półsłupek nawijany.


6. Oko

- wyszyć lub przymocować koraliki.


7. Skrzydełko

- wykonać 2 łuki z 5 o. łańcuszka każdy;
- na każdym łuku wykonać 9 sł. 2 x nawijanych;
- na każdym słupku wykonać półsłupek;
- wykonać rządek półsłupków z pikotkami z 3 o. łańc.

8. Wykończenie

Zakończyć wszystkie nitki, usztywnić i ukształtować kokoszkę.
Można usztywniać cukrem, ługą lub tradycyjnym krochmalem z mąki ziemniaczanej.
O krochmalu napisałam w drugim blogu, a kokoszki formowałam na plastikowych jajkach.


A potem cieszyć się z wykonania i podziwiać, podziwiać... i pozwolić podziwiać innym.

Renula - dziękuję za zagadkę, która sprawiła, że mam śliczną kokoszkę na Święta.

Mam nadzieję, że ta kokoszka zagości podczas Świąt w niejednym domu.

Dnia 14.02.2014 r. powstał, a dnia 20.02.2014 r. do kokoszek dołączył przystojniaczek - KOGUCIK.

Dnia 06.03.2014r. opublikowałam instrukcję wykonania kogutka -  Kogucik dla kokoszek.
*****

Edycja wpisu (ponowna) - 01.02.2014r.
Wyjaśnienie powodu ponownej edycji.


Gdy zamieściłam (w 2009r.) opis wykonania kokoszki, napisałam taką uwagę:

Jeśli przy wykonywaniu kokoszki wystąpią jakieś nieścisłości, proszę o informacje i uwagi, a ja naniosę poprawki w moim opisie.

Naniosłam poprawki według zgłoszonych uwag i od tamtej pory nie było sygnałów, że są jakieś nieścisłości, co można wyczytać w komentarzach.
Ponieważ jednak pojawiła się uwaga, że są jakieś błędy w instrukcji (bez wskazania konkretów) chwyciłam za szydełko i nici.
Wykonałam kurkę według dotychczasowej instrukcji i starałam się czytać, patrzeć i myśleć, jak osoba, która robi to po raz pierwszy.
Poszerzyłam (przy okazji) niektóre punkty o bardziej szczegółowy zapis.

*****

Zmiana 11.02.2014.

Schematy publikowane były tutaj po uzgodnieniu z Eriss i miały stanowić całość z moim opisem, ale ponieważ niektóre osoby nie potrafią tego zrozumieć, więc schematów tutaj nie będzie. 

Zniana 19.02.2014
.

Najpierw cytat komentarza Eriss266:
2014/02/12 12:40:54
Splociku drogi, schematy wylądowały już na mojej stronie. Mam jednak nadzieję, że zgodnie z tym co ustaliłyśmy wcześniej Ty również je umieścisz ponownie.
Niech w jednym miejscu będą dostępne wszystkie instrukcje, aby ułatwić pracę chętnym do dziergania wielkanocnej kurki.
Żeby nie było wątpliwości, masz moje błogosławieństwo w tej kwestii.
Pozdrawiam cieplutko!

Zgodnie z tym, co napisała Eriss266 w komentarzu (cytat powyżej), schematy wracają do tej notki, by tworzyć całość z opisem i nie ma zgody na kopiowanie  schematów w celu rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym w postaci spakowanych plików.

Na schematach wpisałam adres strony Eriss266.Na schemacie i w objaśnieniach Eriss266 zaznaczyła oczko ścisłe wszędzie tam, gdzie w moim opisie jest półsłupek. To taka mała różnica. 


Schematy są dostępne także na stronie Eriss266
Uwaga!

Gdy skorzystasz z powyższej instrukcji, bądź na tyle uczciwa/wy, by podać mój blog (link do notki), jako źródło inspiracji i pomocy do wykonania Twojej robótki.
Ta uwaga dotyczy także schematów. 

W przeniesionych komentarzach (poniżej) można znaleźć ewentualne dodatkowe wyjaśnienia.

16 komentarzy:

 1. Takie były komentarze w poprzednim miejscu mojego blogowania:

  ameise80
  2009/02/22 22:36:04
  Ale śliczna kokoszka, dzięki za opis, jak tylko starczy mi czasu to spróbuję taką sobie zrobić :) Pozdrawiam :0
  -
  april79
  2009/02/23 09:49:25
  o ja też zrobię bo można je wykorzystać jako ocieplacze na jajka.pozdrawiam martka
  -
  xavierra
  2009/02/23 11:32:08
  Ale się ucieszyłam! Splociku, ile pracy włożyłaś by nam przybliżyć sposób wykonania. Dziękuję! Zmierzę się z nim i spróbuję wykonać kokoszkę, ale może polecisz jakie nici kupić, bo muszę zacząć od tego by zgromadzić kolorowe nici nie tylko na kokoszkę, ale na koszulki na jaja wielkanocne itp. Twoje kurki są śliczne :)
  -
  agagalas2
  2009/02/23 13:01:02
  dziękuje za opis jak zrobic kokoszkę. Z pewnościa wykorzystam przzepis.
  -
  renula-30
  2009/02/23 13:31:31
  Splociku a ja dziękuję Ci bardzo za poswiecenie swojego czasu i przepraszam,że "tak wyszło":-( Ja też już zrobiłam jedną-wygląda cudnie.Robiłam ją z kordonka ARIA 120tex x2.Może skusze się jeszcze i zrobię z włóczki zobaczyc jak to wygląda.Jeszcze raz dziekuję.Buziaki
  -
  splocik
  2009/02/23 14:50:09
  Ameise - dziękuję za pochwałę :) Zrób kokoszkę i pochwal się :)

  April - jako ocieplacze polecam pełne kurki, ale na chwilę to i ażurowe mogą być.

  Xavierra - miło mi, że sprawiłam Ci radość :) Jak zwykle zapomniałam napisać - wykorzystałam nici Snehurka tex 50x3 - uzupełnię w opisie.

  Agagalas - będzie mi miło zobaczyć u Ciebie kokoszkę lub ich gromadkę.

  Renula - ależ, nie masz za co przepraszać (bywa i tak), a ja się nie gniewam :) Rozumiem, że skoro zrobiłaś, to opisu nie trzeba poprawiać. Czekam, aż pokażesz swoje u siebie - będę zaglądać.

  Pozdrawiam ciepło.
  -
  Gość: Motylek73, *.hsd1.or.comcast.net
  2009/02/23 18:53:26
  Kokoszki są NIESAMOWITE!
  Splociku, no to już wiem co moi znajomi dostaną ode mnie na Wielkanoc...
  Dziękuję za kolejną inspirację!
  -
  moteczek
  2009/02/23 19:58:24
  Prześliczna:)) Dziękuję za kursik. Pozdrawiam cieplutko
  -
  splocik
  2009/02/24 13:35:34
  Motylku - dzięki :)) Wiedziaaałam, że wykorzystasz na upominki świąteczne.

  Moteczku - dziękuję :) Życzę przyjemnego tworzenia.
  Pozdrawiam ciepło.
  -
  ewcia116
  2009/02/24 17:21:34
  super normalnie ekstra skorzystam tylko ten czas pozdrawiam cieplutko
  -
  Gość: Motylek73, *.hsd1.or.comcast.net
  2009/02/24 20:52:51
  Splociku - no pewnie! Jak tu przepuścić takie cudeńko???? I okazję do zrobienia czegoś, czego w innym czasie w roku się nie robi???
  Buziaczki,
  -
  nerula
  2009/02/25 17:04:17
  Ja właśnie próbuję swoich pierwszych kroczków w fachu szydełkowym, szukałam opisu czegoś na Wielkanoc i znalazłam u Ciebie kokoszkę, będę próbowała ją zrobić:)) Dziękuję!
  -
  Gość: Motylek73, *.hsd1.wa.comcast.net
  2009/02/25 18:36:35
  Splociku a napisz nam jeszcze z zcego zrobiłaś swoje kokoszki bo moja wychodzi mi bardzo słusznych rozmiarów - duuużo większa od twojej.
  -
  splocik
  2009/02/25 20:35:41
  Ewcia - dzięki :) Na pewno znajdziesz czas i zdążysz, Tobie robótki "palą się" w rękach :)

  Nerula - miło mi, że u mnie znalazłaś to, czego szukałaś :) Będę wypatrywać kokoszki na Twoim blogu.

  Motylku - pisałam wyżej - odpowiedź dla Xavierry, a teraz wprowadziłam uzupełnienie - przed punktem 1 opisu.
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciąg dalszy komentarzy z poprzedniego miejsca blogowania:

   aneladgam
   2009/02/25 21:43:55
   Wielki podziw za spisanie tego tutorialu jedną ręką... A kokoszka jest tak słodka, że aż sama chyba spróbuję zrobić, choć wg schematów bardzo rzadko mam odwagę. Dziękuję!
   -
   splocik
   2009/02/25 22:05:17
   Aneladgam - dziękuję :)) Wykonanie kokoszki jest chyba łatwiejsze niż wydaje się patrząc na opis. Spisanie jedną ręką nie było trudne i nie było pośpiechu, więc dziubałam powoli klawiaturę przez kilka dni. Tak teraz robię z każdą notką. Czekam na Twoją kokoszkę - będę zaglądać.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   xavierra
   2009/02/26 00:01:27
   A można wiedzieć Splociku, jak usztywniłaś kokoszkę ? I na co ją "posadziłaś" do wyschnięcia by miała takie piękne kształty?
   Jedną już zrobiłam :)
   -
   splocik
   2009/02/26 07:53:33
   Xavierra - usztywniłam krohmalem - uzupełniłam notkę. Gdzie mogę zobaczyć Twoją kokoszkę? Jestem ciekawa - bardzo :)) Jeśli nie ma takiego miejsca, to proszę, przyślij fotkę mailem.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   xavierra
   2009/02/26 11:12:49
   Splociku, nie będzie to łatwe i pewnie dopiero w święta jak syn przyjedzie. Ale obiecuję, że zobaczysz, byś mogła śledzić moje postępy od raczkowania wzwyż.... mam nadzieję, że mi ta ochota na robótki nie przejdzie;))
   Dziękuję za zainteresowanie, za lekcje i serdecznie pozdrawiam:)
   -
   splocik
   2009/02/26 16:54:28
   Xavierra - czyżbyś podjęła decyzję o blogowaniu? Już się cieszę :))) i czekam.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   xavierra
   2009/02/26 20:09:10
   Splociku,nie będzie bloga, przecież moje umiejętności są w fazie raczkowania, późno bo późno zaczęłam robótki, ale jak na razie bardzo mnie wciągnęły, a to za sprawą najpierw Moteczka, potem Ciebie i wielu innych wspaniałych osób, które prowadzą blogi i robią cudeńka swoimi rączkami :)) Tak naprawdę to czasem sobie myślałam czy nie jestem intruzem i to bezczelnym, który podpatruje, komentuje, a nawet prosi o różne rzeczy...
   i korzysta z wielkiej życzliwości młodszych blogowiczek? :)
   -
   splocik
   2009/02/26 21:11:36
   Xavierra - szkoooda, a już miałam nadzieję :)) Jesteś bardzo miłym intruzem i będzie mi miło, jeśli nadal będziesz tu zaglądać, zadawać pytania, możesz pytać również w mailach.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   xavierra
   2009/02/26 21:43:58
   Wielkie dzięki Splociku i serdeczności przesyłam :))
   -
   janola
   2009/02/27 11:36:27
   Nie ma co , robię ją - śliczna, takiej ażurowej jeszcze nie miałam. Wieeeeelkie dzięki Splociku za obrazkowy kurs
   Pozdrawiam
   -
   splocik
   2009/02/27 17:33:56
   Xavierra - odwzajemniam sedreczności :))

   Janola - prawda, że śliczna? Miło mi, że kurs przyda się :) Czekam na Twoją kokoszkę - będę zaglądać.

   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: badiedii, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
   2009/02/27 21:47:20
   a mogę jeszcze prosić opis tej drugiej bardziej ażurkowej kokoszki?? tą już zrobiłam ale te całe zółte są poprostu świetne
   -
   splocik
   2009/02/28 14:31:09
   Badiedii - witam miłego gościa :)
   Cieszę się, że podobają się moje kokoszki.
   W notce wspomniałam, że podam opis drugiej kokoszki i jest on w przygotowaniu.
   Zdradź, proszę, tajemnicę, gdzie mogę zobaczyć kokoszkę w Twoim wykonaniu???
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   xavierra
   2009/02/28 18:49:11
   Już się cieszę na opis drugiej kokoszki, chociaż wolałabym schemacik ;)
   Mnie również bardzo podobała się ta żółta kokoszka z zadartym ogonkiem :)
   -
   splocik
   2009/03/03 14:11:57
   Xavierra - opis gotowy i już na blogu :)
   Pozrawiam ciepło.

   Usuń
  2. Ciąg dalszy komentarzy z poprzedniego miejsca blogowania:

   Gość: , *.stk.vectranet.pl
   2009/03/12 11:02:53
   Piekne kokoszki i fantastyczny opis.
   Rrobię różne kurki...ale tą tez sobie zrobie do kolekcji. Dziękuje za opis.
   -
   urszula-60
   2009/03/16 17:29:58
   Witam serdecznie.Chcę się przyznać że i ja nalezę do tych co skorzystały z Twojej instrukcji.
   Zrobiłam jedną tą kokoszkę,przymierzam się do drugiej, ale jak czas pozwoli.
   Serdecznie dziękuję za użyczenie opisu.
   Pozdrawiam cieplutko :)
   -
   splocik
   2009/03/16 19:50:37
   Drogi/ga gościu - miło, że wypróbujesz mój opis. Czy Twoje kurki można gdzieś podziwiać?

   Urszula - cieszę się, że opis okazał się dobry. Czekam na fotkę z Twoimi kokoszkami - na Twoim blogu oczywiście.

   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: , *.torun.mm.pl
   2009/03/19 21:34:40
   Witam serdecznie! Bardzo dziekuję za zdjęcia i tak szczegółowy opis wykonania kurki. Okazały sie bardzo przydatne. Pozwoliłam sobie z nich skorzystać i zrobiłam kurę bez prucia. Dziękuję. Jola
   -
   splocik
   2009/03/20 08:23:47
   Jola - jest mi bardzo miło, że opis okazał się dokładny (starałam się) i kokoszka zagościła u kolejnej osoby :)
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: moli2, *.centertel.pl
   2010/01/27 21:29:27
   bardzo ładne prace ja też szydełkuje jezeli chcesz zobaczyc moje prace kordonek.bloog.pl ciekawa jestem czy będą ci sie podobały krystyna

   -
   Gość: dorti-one, *.skarzysko.vectranet.pl
   2010/02/04 17:19:59
   Bardzo ładne i wszystko tak pokazane i opisane, że nie ma siły, żeby sobie nawet ktoś początkujący nie poradził :) pozdrawiam.
   Dorota
   -
   splocik
   2010/02/07 09:33:48
   Moli2 - dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :) Zajrzę do Ciebie na pewno.

   Dorti-one - dziękuję za odwiedziny i miłą opinię :) Staram się :)))

   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: , *.bb.online.no
   2010/03/12 16:21:02
   Obłedny kursik:)
   Pozdrawiam Lacrima
   zamotanalacrima.blogspot.com/
   -
   splocik
   2010/03/12 19:22:55
   Lacrima - ślicznie dziękuję :)))
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: , *.garwolin.vectranet.pl
   2010/03/22 22:58:12
   Witam cię splociku, właśnie jestem na finiszu z kokoszką, zostało mi do zrobienia dokładnie cztery końcowe wachlarzyki ogonka.Wygląda bardzo fajnie a po ukrochmaleniu będzie śliczną dekoracją Świątecznego stołu. Dziękuję za świetny instruktaż. Pozdrawiam wiosennie i już świątecznie.B.
   -
   aureliamyszkaszara
   2011/04/07 07:57:34
   dziękuję pięknie za opis :)
   teraz i ja podobnie potrafię ;)
   pozdrawiam
   Aurelia :-]
   -
   splocik
   2011/04/13 20:21:23
   Gościu B. - jest mi bardzo miło, że mój instruktaż przydał się, a Ty jesteś zadowolona z efektu swojej pracy :)

   Aureliamyszkaszara - cieszę się, że mój instruktaż pomógł Tobie w wykonaniu ozdoby na Święta :)

   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: sz-ela, *.icpnet.pl
   2013/03/08 08:19:29
   dzięki takim opisom, można się wiele nauczyć :) bardzo dziękuję za wiele przyjemności z "dłubania" kurki, oglądania i pokazywania mojego dzieła, które by nie powstało bez Twojego opisu :)
   Cudo...
   pozdrawiam
   -
   splocik
   2013/03/14 20:54:12
   Sz-ela - dziękuję za odwiedziny :) Miło mi, że przyjemnie spędziłaś czas "dłubiąc" kurkę według mojego opisu :))) Gdzie mogę zobaczyć Twoje dzieła?
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
  3. Ciąg dalszy komentarzy z poprzedniego miejsca blogowania:

   Gość: sz-ela, *.icpnet.pl
   2013/03/16 14:41:18
   jestem na początku swojej drogi z szydełkiem i drutami w ręku. Dzisiaj postanowiłam pokazać się z moimi małymi "dziełami" więc jest ich zebranych jeszcze niewiele, ale zapraszam do mnie szela.bloa.pl
   Pozdrawiam serdecznie
   -
   splocik
   2013/03/18 14:22:01
   Sz-ela - dziękuję za namiary :) Zajrzę do Ciebie na pewno :)
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: , 46.182.90.*
   2013/03/29 20:00:44
   my tez bedziemy probowac kokoszke do koszyczka dla mojej coreczki...sa przepiekne
   -
   Gość: Pink Rose Crochet, *.netvga.net.br
   2014/01/09 01:07:12
   Eu fiz a galinha de páscoa e gostei muito!
   Obrigada por ensinar, coloquei o seu link no meu blog.

   Um abraço!
   Rose
   Pink Rose Crochet
   -
   splocik
   2014/01/09 19:40:22
   Rose - bardzo dziękuję za odwiedziny.
   Cieszę się, że moje instrukcje pozwoliły na wykonanie ślicznych kokoszek. :)
   Byłam i widziałam - podobają mi się.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
   2014/01/14 11:50:33
   super zrobiona instrukcja!!!!!!!!!!
   -
   splocik
   2014/01/14 14:54:55
   Gościu miły - dziękuję :) Cieszę się, że kurka podoba się.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Ela, 195.116.41.*
   2014/01/17 11:32:42
   Je cudowna !! Będę próbowac taką robić :* Dziekuję ;)
   -
   splocik
   2014/01/18 12:14:30
   Elu - cieszę się, że kokoszka podoba się. :) Spróbuj zrobić jedną, a zrobisz całe stadko. :)))
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: agula73, *.tktelekom.pl
   2014/01/18 16:40:13
   kokoszka przecudna,zaraz się za nią zabieram,opis jest tak dokładny ,że nie może nie wyjść pozdrawiam ciepło
   -
   splocik
   2014/01/20 09:22:05
   Agula73 - dziękuję :) Życzę przyjemnego tworzenia.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: E., 195.116.41.*
   2014/01/22 14:10:22
   A ja się zabrałam za kurkę i nie wychodzi wg opisu... tyle w zyciu zrobiłam serwet wg schematów , a tu jednak stwierdzam , że są błędy - i to jest nie tylko moje zdanie. Nie wiem jak wszystkim ta kurka wychodzi ??
   -
   Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
   2014/01/22 19:41:31
   Bardzo piekne .Wlasnie jedna wydziergalam .Dzieki za lekcje .Pozdrawiam
   -
   tetro3
   2014/01/23 10:55:41
   Dzięki śliczne za ten pomysł, jeśli mogę to wykorzystam je do serwetki wielkanocnej :-)
   -
   splocik
   2014/01/23 17:33:19
   Elu - jak sama piszesz, zrobiłaś szydełkiem już wiele rzeczy, więc nie powinnaś mieć problemu. Tym bardziej, że co nie zostało zapisane w opisie, to zostało pokazane na fotkach.
   Dotychczas nie miałam uwag o błędach, oprócz kilku sugestii na początku komentarzy, co wprowadziłam na bieżąco.
   Jeśli zatem zauważyłaś jakieś błędy, to proszę przyślij swoje uwagi mailem, a na pewno postaram się nanieść odpowiednie poprawki.
   Po Twoim komentarzu zabrałam się za robienie tych kurek, choć nie miałam tego w planie. Przy okazji sprawdzę opis.

   Gościu miły - miło mi, że podoba się kurka.
   Mam nadzieję, że Tobie wykonanie kurki nie sprawiło problemu.

   Tetro3 - miło mi, że mój pomysł spodobał się Tobie. Chętnie zobaczyłabym Twoje prace.
   Kokoszka wspaniale będzie wyglądać na serwetce.

   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
  4. Ciąg dalszy komentarzy z poprzedniego miejsca blogowania:

   Gość: kasiaj110, *.tylda.net
   2014/01/24 13:46:04
   Witam
   Właśnie zrobiłam taką kureczkę :) , Jest rewelacyjna - szybko się ją robi, łatwo i przyjemnie :) . Nawet początkujący da sobie radę. pozdrawiam
   -
   splocik
   2014/01/24 20:41:01
   Kasiaj110 - cieszy mnie Twoja opinia.
   Miło mi, że robiło Ci się łatwo i przyjemnie :) )

   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: ptysiek59, *.czajen.pl
   2014/01/28 00:20:52
   Witam ,przeglądając Blogi o szydełkowaniu ,trafiłam na pani Blog i zainteresowały mnie Wielkanocne kokoszki.Przyznam że za szydełko wzięłam się po 30 latach i coś tam próbuje wykonywać.Mam nadzieje że dzięki pani blogowi uda mi się choć jedną kokoszkę zrobić.Pozdrawiam Serdecznie.
   -
   splocik
   2014/01/29 09:57:38
   Ptysiek59 - dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej. :)
   Życzę przyjemnego tworzenia kokoszki, nie tylko jednej. :)
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: , *.adsl.inetia.pl
   2014/02/04 14:45:05
   Pękne kokoszki może spróbuje swoich sił i zrobie według twego wzoru. Pozdrawiam i życzę pięknych pomysłów na różne robótki. Pozdrawiam
   -
   splocik
   2014/02/05 07:42:58
   Miły Gościu - dziękuję :) Życzę przyjemnego tworzenia. :) Pochwal się, jak wyszło.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: gabi12, *.niles.pl
   2014/02/06 21:56:08
   Dziękuję za schematy!!!! Wychodziła mi , ale nie potrafiłam zmieniać kolorów, teraz myślę, że się uda :) jak opublikuję na blogu to oczywiście dam link
   -
   splocik
   2014/02/08 15:20:14
   Gabi 12 - cieszy mnie, że dzięki mojej nstrukcji też będziesz miała taką kokoszkę. Zmiany kolorów są tak przygotowane, że praktycznie nie trzeba ucinać nitek.
   Życzę powodzenia i wpadnę zobaczyć kokoszkę w Twoim wykonaniu.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Ela, 195.116.41.*
   2014/02/09 12:37:03
   Kurka już mi wyszła, a z tym błędem chodziło o to, że robiąc wg Twojego opisu ogonek wychodził po bokach głowy , a nie z tyłu - tylko o to chodziło, a reszta jest ok wytłumaczona :) Teraz spróbuję zrobić drugą kurke :) A widzę, że powstał schemat - dziekuję
   Pozdrawiam.
   -
   splocik
   2014/02/09 15:45:29
   Elu - cieszę się, że wszystko wyszło dobrze. :)
   Opis popraty jest fotkami właśnie po to, by było widać gdzie i jak należy robić.
   Przy opisie rządka 4, na fotce wyraźnie widać, że zmiana koloru czyli rozpoczęcie ogona (wachlarzyków) jest z boku głowy. Może nie zwróciłaś uwagi na fotki.
   Najważniejsze, że jest kokoszka i masz ochotę na kolejne.
   Jeśli będziesz robić według schematu i coś będzie niejasne, to napisz.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   splocik
   2014/02/10 20:12:54
   DO aaa
   Twoje komentarze są obraźliwe, więc nie dziw się, że ich tu nie ma.
   Krytykę lubię, ale konstruktywną i bez obrażania kogokolwiek.
   A na przyszłość, zanim coś napiszesz, przeczytaj uważnie całą treść.
   Pozdrawiam.
   -
   Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
   2014/02/11 00:25:05
   Ja korzystałam z Twojego opisu już dwa lata temu i nie miałam problemu-wszystko jest super opisane i pokazane.dziękuję ślicznie za kursik bo kokoszki są prześliczne i w tym roku też je robię :)Pozdrawiam :)
   -
   splocik
   2014/02/11 17:14:18
   Gościu - dziękuję za odwiedziny i informację na temat czytelności opisu.
   Czy Twoje prace mogę gdzieś zobaczyć (napisz w mailu), bo na pewno wiele szydełkujesz.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   splocik
   2014/02/11 18:06:28
   Gościu Z czy też aaa - może podpisz się normalnie - proszę, napisz do mnie mail, chętnie wyjaśnię Tobie sprawę, bo widzę, że nadal nie rozumiesz i nadal obrażasz nie tylko mnie, ale też odwiedzające mnie osoby.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  5. Ciąg dalszy komentarzy z poprzedniego miejsca blogowania:

   Gość: Eriss266, *.fbx.proxad.net
   2014/02/12 12:40:54
   Splociku drogi, schematy wylądowały już na mojej stronie. Mam jednak nadzieję, że zgodnie z tym co ustaliłyśmy wcześniej Ty również je umieścisz ponownie.
   Niech w jednym miejscu będą dostępne wszystkie instrukcje, aby ułatwić pracę chętnym do dziergania wielkanocnej kurki.
   Żeby nie było wątpliwości, masz moje błogosławieństwo w tej kwestii.
   Pozdrawiam cieplutko!
   -
   splocik
   2014/02/12 20:07:33
   Eriss266 - dziękuję za Twoje słowa i za to, że umieściłaś schematy u siebie z odpowiednią informacją o ich powstaniu i naszych ustaleniach.
   Obiecuję, że schematy wrócą do instrukcji zgodnie z tym, co napisałaś u siebie i tutaj, w komentarzu.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Mała, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
   2014/02/13 20:50:40
   Witam!
   Jestem totalnym beztalenciem jeżeli chodzi o szydełko, ale sama jestem zdziwiona w ciągu 1 dnia zrobiłam kokoszkę!!!!! Dziękuję!!!!!
   -
   Gość: Mi-te-ka, *.ip.netia.com.pl
   2014/02/14 22:57:24
   Dziękuję,bardzo mi się to podoba.Wyszła mi trochę większa(robiłam z wełny)to będzie mama....
   -
   splocik
   2014/02/15 09:45:21
   Mała - miło mi, że poradziłaś sobie i jesteś zadowolona - o to mi właśnie chodziło, by nawet osoby słabo radzące sobie z szydełkiem, potrafiły zrobić własną ozdobę na Święta.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   splocik
   2014/02/15 09:47:46
   Mi-te-ka - cieszy mnie, że Tobie podoba się to, co wyszło z włóczki, czyli duża kokosza - mama.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   teresakopec
   2014/02/24 14:43:51
   Dzięki za doskonały i czytelny opis, udało i mnie się wydziergać kurkę.
   kuchniaipasja.blox.pl/2014/02/Szydelkowo-wielkanocnie.html
   Być może popróbuję swoich sił i do kurki dołączy kogucik.
   Pozdrawiam.
   -
   splocik
   2014/02/24 16:06:53
   Teresakopec - cieszy mnie, że i Tobie udało się wykonać śliczną kurkę - byłam i widziałam. :)
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
   2014/02/24 20:28:26
   Robiłam kurkę z Twojego opisu rok temu i też mi właśnie brakowało czegoś w opisie. Sprawdzam w tym roku i jest!! przejść oczkami ścisłymi :) a ja tępa na to nie wpadłam;)
   Dziękuję za opis i zabieram się za pierwsze w tym roku kurki
   -
   splocik
   2014/02/25 19:48:55
   Miła Gościu - ja właśnie dlatego do opisu dodałam fotki, by pokazały to, czego nie dopisałam. :))) Ale teraz wszystko jest dopisane, a fotki nadal uzupełniają opis. :)
   Miło mi, że robiłaś już wcześniej te kurki i teraz wracasz do nich..., podobnie, jak ja. :)
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   pasja66
   2014/02/26 09:42:06
   Witam serdecznie. Bardzo dziekuje za umożliwienie mi zrobienia czegos tak slicznego. Kokoszka już czeka na swieta. Z pomocą tego kursku było to łatwe i przyjemne. Kogocik jest sliczny może a dla niego znajdzie się opis czego bym bardzo sobie zyczyła. Pozdrawiam
   -
   splocik
   2014/02/28 08:31:06
   Pasja66 - dziękuję za odwiedziny:) Nie przewidywałam instrukcji na kogucika, ale obiecuję, że zastanowię się.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Agata T., *.internetdsl.tpnet.pl
   2014/03/05 14:21:59
   Dziękuję! Kurka faktycznie robiona z twego opisu, Zadnych problemów nie było, poza tym, że wzięłam za duże szydełko i wyszła mi niezła kokosza:))) Dziękuję za schematy!robotkowetoiowo.blogspot.com/
   -
   splocik
   2014/03/05 15:07:03
   Agata T - tak też myślałam, że nie dopasowałaś szydełka i nitki, ale następne kurki będą piękniejsze. Podziękowania za schematy należą się Eriss266, ale Ona pewnie przeczyta Twój komentarz.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Aga, 213.73.20.*
   2014/03/14 12:24:22
   Właśnie takiej kurki szukałam, bo mam diabelną ochotę zrobić kilka takich na Wielkanoc. Jak zrobię, to wrzucę na mojego bloga szydelko-i-wiecej.blogspot.com/, coby się pochwalić :)
   -
   splocik
   2014/03/16 10:03:06
   Aga - cieszę się, że mnie odwiedziłaś. :) Ja także do Ciebie zajrzę. :)
   Życzę przyjemności w tworzeniu stadka kokoszek.
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
  6. Ciąg dalszy komentarzy z poprzedniego miejsca blogowania:

   Gość: Kasia, *.dynamic.gprs.plus.pl
   2014/03/18 23:31:33
   Ja swoje kurki już zrobiłam :-) Dziękuję za bardzo czytelny schemat i opis. Zapraszam do siebie na bloga sploooty.blogspot.com, kurki tam już są. Pozdrawiam Kasia
   -
   Gość: Gusia Robociarka, *.adsl-surfen.hetnet.nl
   2014/03/20 14:26:59
   Podziwiam również wkład włożony w wyjaśnienia wzoru kokoszki. Chcę także objaśnić, że ponad 20 lat temu po raz pierwszy zobaczyłam wzór kurek, w polskiej wersji podajże Sandry. Szukałam wówczas wzoru na sweterek I-wszokomunijny dla córki i na ostatniej stronie okładki był wzór na kurki. Od tej pory, prawie co roku, robię po kilka kurek dla siebie jak i " na wynos", a i zaraziłam tym wzorkiem kogo się dało. Na moim blogu są fotki tychże kurek, choć bez instrukcji :) Pozdrawiam ciepło.
   -
   splocik
   2014/03/20 14:55:54
   Kasiu - byłam, widziałam i bardzo mi się podoba tp, co zobaczyłam.

   Gusiu Robociarko - dziękuję za odwiedziny i komentarz. :)
   Byłam u Ciebie i widziałam Twoje kurki - podobają mi się.
   Znam wzór kurek, które Ty robiłaś. Pamiętam, że dawno temu też takie (chyba gdzieś w blogu są fotki) robiłam na podstawie gazety, może tej samej.

   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: tnowak, *.tgo-8.provector.pl
   2014/03/20 19:23:39
   Śliczne te kurki ,wzięłam wzór i spróbuję zrobić.Na razie robiłam kucyki PONY dla mojej wnuczki.Myślę że te przepiękne kurki też potrafię.Pozdrawiam Teresa.
   -
   splocik
   2014/03/20 19:53:10
   Tereso - dziękuję :)
   Na pewno potrafisz zrobić kurki. Chętnie zobaczyłabym Twoje kucyki, ale nie wiem, gdzie ich szukać.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Ewa Ewunia, *.sm-gorczewska.com.pl
   2014/03/24 22:30:25
   Kokoszki są cudne i proste do zrobienia, wychodzą i z cienkiej nitki ( ale trzeba krochmalić) i z włóczki, zrobiłam kilka z białej nitki i zrobiłam grzebień z białych perełek, wyszly bardzo rustykalne, ostatnio zrobiłam tez z żółtej wełny z czerwonym grzebieniem i dziobem. Kurki sa super, dzięki za wzór.
   -
   splocik
   2014/03/27 07:54:51
   Ewuniu - cieszę się, że masz takie zdanie na temat wykonania kurek - dziękuję. :)
   Jestem bardzo ciekawa efektu grzebieni z perełek - gdzie mogę Twoje kurki zobaczyć?
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Maria, 178.212.155.*
   2014/03/28 19:36:28
   Piękne kurki, szacunek za schemat, dzięki.
   -
   splocik
   2014/04/03 08:23:35
   Maria - dziękuję :)
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Iwon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
   2014/04/08 17:24:31
   Witaj splociku!
   Bardzo mi się spodobały Twoje kurki, ale piszę dopiero teraz, bo nie wiedziałam czy mi dobrze wyjdą. Dziękuję za opis i zapraszam do obejrzenia kurek wykonanych przeze mnie. W poście już to wyjaśniałam, ale napiszę jeszcze tutaj - zmniejszyłam odrobinę główki - mam nadzieję, że Ci to nie przeszkadza.
   Pozdrawiam Iwon :)
   moje-asylium.blogspot.com/2014/04/kurki-wielkanocne-swiatecznych-zmagan.html
   -
   splocik
   2014/04/13 11:47:53
   Iwon - byłam, widziałam i podobają mi się Twoje kurki. :)
   Inne Twoje dzieła także mnie się podobają, będę zaglądać od czasu do czasu. :)
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Iwon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
   2014/04/14 12:07:42
   Dziękuję za miłe słowa i zapraszam serdecznie :)
   -
   Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
   2014/04/25 21:15:28
   Dziękuję za wzorek, spróbowałam, nieco zmodyfikowałam i mam swoje kurczaki. Dziękuję.
   Lena
   -
   splocik
   2014/04/26 11:55:10
   Iwon - dziękuję, będę zaglądać :)

   Lana - cieszy mnie, że spróbowałaś i jesteś zadowolona z efektu.

   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
  7. Ciąg dalszy komentarzy z poprzedniego miejsca blogowania:

   -
   Gość: Beza Dyda, *.dynamic.chello.pl
   2014/05/04 09:39:36
   Nie rozumiem dochodzenia w sprawie kokoszek. Robię na szydełku to co lubię i moze sie oazać, ze ktoś to też zrobi i co z tego? jelsi umiem patrząc na czyjąś prace odwzorowac ją na swój sposób to jaki problem? Jest tyle prac w necie, ze nigdy nie wiadomo kto był pierwszy. Ja nie mam problemów z tym, ze ktoś coś, a niech tam. Niech sie cieszy i robi. Wszak sa tacy jak ty, co robia tutoriale-pokazują jak to zrobic i bardzo dobrze. W koncu nie bądźmy obłudnikami.
   -
   splocik
   2014/05/05 07:45:09
   Beza Dyda - dziękuję za odwiedziny :)
   Zastanawiałam się jak i czy w ogóle odnieść się do Twojego komentarza..., znaczy, czy odpowiedzieć w formie komentarza, czy w formie notki.
   Przypomnę, że instrukcja została opublikowana w 2009 roku i dotąd nie było żadnego problemu, a w ostatnim sezonie kokoszka stała się nad wyraz popularna i stąd całe zamieszanie. Chodzi przede wszystkim o samą instrukcję.
   Sama byłam zdziwiona o posądzenia, jakie padały w obraźliwych komentarzach (stąd moderowanie), choć od początku wyjaśniałam jak instrukcja powstała.
   Zgadzam się z Tobą, że wiele osób potrafi odwzorować z obrazka, ale niewiele osób tym się dzieli.
   Zgadzam się, że jak piszesz "niech się cieszy i robi".
   Widzę na różnych kiermaszach sprzedaż wykonanych kokoszek według mojej instrukcji, ale czy komuś to zarzucam? Nie! Ale nie zgadzam się na kopiowanie całej instrukcji i sprzedawanie jej albo publikowanie jako własnej. Ja nie zarabiam na moich instrukcjach przysłowiowego grosza, a opublikowałam je właśnie dla tych, którzy nie potrafią tworzyć i odtwarzać, a jedynie wykonywać na podstawie opisów, instrukcji bądź schematów.
   Pewnie sama nie byłabyś zadowolona, gdyby ktoś jakimś sposobem otrzymał jakieś Twoje prace, a sprzedawał je jako swoje. Wszak umieściłaś uwagę na temat praw autorskich Twoich kartek, więc rozumiesz sprawę.
   Od obłudy jestem daleka, o czym (od samego początku 2005r.) świadczą wpisy w moich blogach i wszelkie potwierdzenia słowem lub linkiem o pochodzeniu inspiracji - czego w wielu blogach nie widać.
   Ponieważ jestem przeciwna nieuczciwości, więc od czasu nasilenia się publikacji nie swoich fotek i treści (także moich) w różnych miejscach, zastosowałam opisywanie zdjęć adresem bloga oraz uwagi w zakładkach - o prawach autorskich.
   Za moim przykładem poszło wiele osób.

   Do wszystkich czytających ten komentarz.
   Jest to moje ostatnie tłumaczenie w sprawie instrukcji i uczciwości, a kto nie zna mnie, nie czyta moich blogów, to zanim coś napisze o uczciwości niech najpierw poczyta odpowiednie wpisy i komentarze w "to i owo".

   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: roszka, *.btk.net.pl
   2015/02/01 17:20:29
   dziekuje za wspaniałe podpowiedzi, wskazówki i zdjecia, dzieki, dzieki, dzieki bardzo
   -
   Gość: danutal, *.dsl.dynamic.t-mobile.pl
   2015/02/02 11:25:23
   Świetne te Twoje robótki na święta, jestem w trakcie robienia kokoszki, ale mam zamiar zrobić druga i kogucika. Jak ukrochmalę to wyślę fotkę.
   Cieplutko pozdrawiam.
   -
   splocik
   2015/02/03 11:09:23
   Roszka - miło mi, że przypasowały Tobie podpowiedzi i wskazówki. Mam nadzieję, że nie tylko jedna kurka powstanie w Twoim wykonaniu.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   splocik
   2015/02/03 11:14:27
   Danuta - dziękuję, to miłe, że podobają się Tobie moje robótki. Będę czekać na fotki kurek w Twoim wykonaniu.
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
  8. Ciąg dalszy komentarzy z poprzedniego miejsca blogowania:

   Gość: , *.piekary.net
   2015/02/04 21:41:28
   hmmm rozumiem prawa autorskie itd...ale ze wzoru kokoszki bez problemu można skorzystać z Weny desing nr 2 z 2011 roku ...pozdrawiam serdecznie Marzena. a kokoszka jest naprawdę prosta i ładna .Ps kogucik też tam jest.
   -
   Gość: zofia, *.dip0.t-ipconnect.de
   2015/02/06 22:25:06
   Serdecznie dziękuję za bardzo szczegółowy opis tej kokoszki .Polecam moim znajomym.
   -
   splocik
   2015/02/09 10:10:45
   Marzeno - widziałam kurkę i kogucika dawno temu w tej gazecie.
   Kurka jest bardzo podobna do tej z mojej instrukcji, ale podkreślam słowo podobna, bo sama kurka oraz opis i sposób wykonania różnią się od mojej.
   Na tym polega inspiracja wzorem i prawa autorskie nie są w tym wypadku łamane.
   Gdybyś wykonała kurkę według obu opisów, to zobaczyłabyś różnicę.
   Natomiast jeśli chodzi o kogucika, to mój diametralnie różni się od tego w gazecie, bo ten z gazety ma bardziej rozbudowany ogon kurki, a mój ma taki na kształt pióropusza.
   Dziękuję za zwrócenie uwagi na fakt istnienia kurki w gazecie.
   Napisz do mnie mail, chętnie zamienię z Tobą kilka słów.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   splocik
   2015/02/09 10:12:24
   Zofio - cieszę się, że korzystasz z mojej instrukcji. Dziękuję za miłe słowo.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: shiba, *.centertel.pl
   2015/02/23 12:43:49
   Witam,
   ostatni raz miałam szydełko w ręku 15 lat temu. Potem nie było czasu. Teraz, w szpitalu miałam jedynie cienki kordonek, szydełko i nadmiar czasu. Szukałam pomysłu na coś małego. Znalazłam go na tej stronie, za co bardzo dziękuję. Kokoszkę zrobiłam. Nie jest doskonała, ale jestem z niej dumna. Druga będzie lepsza. Tę pierwszą podaruję tym, którzy przenieśli mi do szpitala kordonek zamiast włóczki :-) z której chciałam zrobić "gazetkową" owieczkę dla córki. Wiem, że się ucieszą. Dziękuję, że są takie strony. Pozdrawiam serdecznie
   -
   Gość: , 31.42.14.*
   2015/03/04 16:12:06
   super wzory dziekuje bardzo!!!.Pozdrawiam..
   -
   splocik
   2015/03/05 07:23:54
   Shiba - robótek ręcznych się nie zapomina i pierwsze kroki powrotu do nich nie zawsze są zadowalające, ale kolejne kroki dają coraz lepszy efekt.
   Ja też miałam wieloletnią przerwę robótkową i po powrocie także miałam wątpliwości, czy to co robię podoba mnie się, ale kolejne robótki sprawiały mi coraz więcej przyjemności i to trwa, mimo, że ze względu na ręce ostatnio robótkuję mniej.
   Chętnie zobaczyłabym Twoje robótki - czy prowadzisz blog?
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   splocik
   2015/03/05 07:26:25
   Miły Gościu - dziękuję za dobre słowo :)
   Miło mi, że to co robię przydaje się Tobie i innym. :)
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Zenobia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
   2016/01/28 19:43:31
   Witam panią i dziękuję za możliwość podejrzenia Pani prac. Bardzo spodobały mi się kurki i choć robię tylko od czasu do czasu ( ze względu na wzrok ) , postanowiłam je zrobić. Pierwsza wyszła tak duża, że to raczej paw, ale druga jest śliczna. Brakuje jej jeszcze tylko oczu , grzebyka i dzióbka. Za to dorobiłam jej nóżki. Bardzo Pani dziękuję za schemat i bardzo dokładny opis. Mojemu synowi i synowej bardzo się spodobała, chociaż jeszcze nie dokończona, posłałam im zdjęcie. Moja wnusia na pewno też się ucieszy. Jeszcze raz bardzo Pani dziękuję i życzę dużo zdrówka i weny twórczej. Zenobia
   -
   splocik
   2016/01/28 20:04:02
   Pani Zenobio - dziękuje za sympatyczny komentarz. :)
   Mam nadzieję, że wykona Pani więcej tych kurek, bo wnusia pewnie będzie chciała mieć małe stadko. :)
   Wielkość kurki zależy od grubości nici i szydełka.
   Dziękuję bardzo za życzenia.
   Pozdrawiam ciepło.
   -
   Gość: Jadwiga, 109.115.166.*
   2016/03/09 19:32:52
   Bardzo dziekuje za wspanialy schemat, zycze wszystkiego najlepszego.
   -
   splocik
   2016/03/09 20:12:52
   Jadwigo - cieszy mnie, gdy ktoś skorzysta z moich instrukcji i doceni moje starania.
   Mam nadzieję, że stworzysz na święta stadko kurek różnego "upierzenia". :)))
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
  9. Ciąg dalszy komentarzy z poprzedniego miejsca blogowania:

   Gość: Nigata, *.2-4.cable.virginm.net
   2016/12/31 02:35:18
   Dziękuje z całego serca za czytelny schemat wykonania kokoszki wielkanocnej :* ,która stała się hitem wśród rodziny i znajomych - oczywiście jako wykonany już przeze mnie prezent :)
   Umieściłam Pani zdjęcia z opisem na swojej stronce na FB,dodając pod każdym zdjęciem wpis skąd pochodzi fotka z instrukcja oraz link do Pani stronki .Mam nadzieje,ze tym nie nadużyłam Pani praw autorskich ,a może przysporzyłam więcej "fanów" .
   Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za czytelny opis wykonania :)
   Jeżeli nie zgadza się Pani na takie udostępnianie ,bardzo proszę o informację.
   Pozdrawiam życząc Szczęśliwego Nowego Roku
   -
   splocik
   2017/01/01 20:08:25

   Nigata - miło mi, że przydaje się schemat i instrukcja, które są w całości na mojej stronie i tak powinno zostać. :)
   A zasadą prawidłowego zachowania w stosunku praw, jest umieszczenie jednego zdjęcia i linku do mojej strony, do całej instrukcji słowno-fotograficznej.
   Rozumiem, że wpis na fb zostanie poprawiony według tej zasady.
   Napisz do mnie maila.
   Dziękuję za życzenia, które odwzajemniam.
   Pozdrawiam ciepło
   -
   mami9991
   2017/03/30 12:52:19
   Dzień dobry. Zrobiłam kurkę wg opisu i jest wszystko ok, wygląda pięknie. Nie umiem tylko usztywnić ogona. O ile przód formowany na jajku trzyma się ok, to ogon jest "klapnięty", a to żaden Miś Uszatek. Jeżeli mogę prosić o informację jak usztywnić całą kokoszkę, będę wdzięczna. Normalnie serwetki usztywniam krochmalem, teraz zrobiłam na cukrze, jestem za granicą i nie mogę kupić ani ługi ani wikolu. Szydełkuję, bloga nie mam, nie robię nic na sprzedaż. Pozdrawiam Ania
   -
   splocik
   2017/03/31 20:34:24
   Mami9991 - każda robótkująca wypracowuje własne metody usztywniania robótek szydełkowych. Jak wpiszesz w wyszukiwarkę: "Jak suszyć szydełkową kurkę", to pojawi się kilka stron, na których znajdziesz sposoby usztywniania i suszenia tych kurek.
   Pozdrawiam ciepło.

   mami9991
   2017/04/01 09:39:39
   Dziękuję. Ja wpisywałam złe pytanie "jak usztywnić szydełkową kurkę". Teraz znalazłam.
   Tu pokazałam moje(źle suszone) kokoszki, w jednym z postów dałam odnośnik do bloga. Niestety nie udało mi się wkleić bezpośrednio przy zdjęciach linka, ale link jest pod moim nickiem. Pozdrawiam i dziękuję.
   opiekunki24.pl/forum/temat/1039/nasze-hobby/nasze-hobby--2/page/26#623525
   -
   splocik
   2017/04/02 16:59:50
   Mami9991 - najważniejsze, że znalazłaś, to, co było do znalezienia. :)))
   Puść do mnie maila :)
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 2. Kurki cudne. Zrobiłam dwie. Jedną białą, drugą kolorową. Na swój użytek trochę zmodyfikowałam. Robiłam pojedyńcze słupki.
  Splociku dziekuję.😃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Unkown - dziękuję :)
   Miło mi, że napisałaś o swojej modyfikacji. Chętnie zobaczyłabym efekt.
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 3. Skorzystałam z Pani wzoru już dawno. Mam sporo tych kurek, ale niestety nie mogę sobie poradzić z usztywnieniem a właściwie z upięciem, aby kurki ładnie wyglądały. Mogę prosić o jakąś podpowiedź? Na czym je upiąć, aby miały ładny kształt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skohen - miło mi, że moja instrukcja pozwoliła na wykonanie wielkanocnych kurek. :)
   Jak pisałam w instrukcji, usztywniałam kurki krochmalem, a formowałam na plastikowych jajkach.
   Główkę do usztywnienia można lekko wypchać kawałkiem foliowego woreczka, ale niekoniecznie, natomiast korpus formować na jajku plastikowym albo na styropianowym owiniętym woreczkiem foliowym.
   Ogonek można upiąć do elementu (plaster styropianu owinięty folią) ustawionego pod kątem albo ustawić kurkę tak, by jajko umieszczone w korpusie kurki było w pionie, a ogonek leżał na styropianie, do którego można go upiąć szpilkami.
   Z tego co wiem i obserwuję, osoby wykonujące te kurki znajdują swoje sposoby na formowanie kurek.
   Mam nadzieję, że trochę podpowiedziałam.
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 4. Proszę o pomoc - na czym upiąć kurki. Zrobiłam ich kilka w różnych kolorach, ale niestety nie wiem jak je usztywnić. Próbowałam na różnych formach styropianowych ale wciąż jest coś nie tak. Są piękne, więc chciałabym je przygotować na święta. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skohen - do powyższej odpowiedzi dodam, że dawniej usztywniałam krochmalem, a teraz wykorzystuję gotowy krochmal Ługę.
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń