niedziela, 15 marca 2015

Wiosenne pierwsze kroczki

Wiosna stawia pierwsze kroczki w tym roku - przynajmniej u mnie, bo u innych jest już w pełni zadomowiona.

W tygodniu były chwile bez wiatru, więc wybraliśmy się na działkę, by przygotować budki lęgowe - wyczyścić z tego, co ptaszki naniosły w ubiegłym roku.

Ptaszki zainteresowane zamieszkaniem, spokojnie i z odpowiedniej odległości obserwowały poczynania Ktosia.Okazało się, że jedna budka ma wyłamane patyczki przed wejściem do domku.
Ktosiu zajął się uzupełnieniem, a ciekawskie ptaszki wychylały się na gałązce, jak z ukrycia i zaglądały ze zdziwieniem, że nie mają "ściany z drzwiami" w swoim domku.
Wyglądało to pociesznie (takie wychylające się ptaszki), a ja byłam zła, bo wyczerpała się bateria w aparacie, a zdjęcia z komórki są bardzo niewyraźne.

Zanim aparat odmówił współpracy, zdążyłam zrobić kilka fotek wskazujących na nieśmiałe kroczki wiosny.


Przebiśniegi przeniosłam w inne miejsce i chyba im tu nie pasuje, bo wyszły tylko pojedyncze kwiatki.W pojawiających się liliowcach już zadomowił się ślimaczek.
Mam nadzieję, że wyłaniające się hiacynty, zakwitną akurat na czas świąt wielkanocnych.Wrzośce mają nabrzmiałe pąki, t znak że są w okresie kwitnienia i w takiej postaci pozostaną na długo.
W tym czasie wrzosy jeszcze śpią, a ponieważ rosną w bliskim sąsiedztwie wrzośców i gdy te przekwitną, to wrzosy ubarwią tę część ogródka.
Wygląda to tak, jakby wrzosowisko kwitło niemal przez cały rok.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza