czwartek, 7 maja 2026

Od WN do WN 3 - maj

Jak pisałam w poprzednim wpisie, zaczynam wykorzystywać stare kartki drukowane do tworzenia nowych z dodatkiem haftu matematycznego.
Haft matematyczny sprawia mi radość niemal na równi z haftem krzyżykowym, jednak tę technikę wykorzystuję rzadziej. 

Tym razem, do zabawy  Od WN do WN 2026 - 2027 wykonałam kartkę, do której bazę przygotowałam sama.


Wycięte okienko ozdobiłam matematycznym haftem, stosując złotą nitką metaliczną.
Tych nitek w różnych kolorach mam sporo, bo są pozostałością po haftach wykonywanych z przerwami od kilkunastu lat - o nich TUTAJ.


Kartkę odsyłam do zabawy u Katarzyny


Kartki wykonane od początku tegorocznej zabawy. 


Dziękuję za każde pozostawione słowo w komentarzu. :)

12 komentarzy:

  1. Śliczna kartka powstała. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej Splociku, fajny pomysł z haftem matematycznym i przetworzeniem kartek. Rzeczywiście trochę ich zawsze nadchodzi w ciągu roku. Pozdrawiam gorąco.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Paniuśko - dziękuję :)
      Miło, że wstąpiłaś :)
      Pozdrawiam ciepło

      Usuń
  3. Kartka wyszła pięknie, jajka w takiej siatce ,super pomysł,pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  4. Recykling starych kartek bardzo w moim guście , nie ma co ich wywalać jak jeszcze spoko mogą się przydać. Zdecydowanie muszę wrócić do haftu matematycznego , tylko wkurza mnie to dziurkowanie, ale efekt to wynagradza.
    Piękna kartka powstała.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aniu - dziękuję :)
      Mnie też denerwuje dziurkowanie, a gdy jest dużo dziurek, to i ręka męczy się.
      Jednak efekt warty jest chwilowej trudności.
      Pozdrawiam ciepło

      Usuń
  5. Ekstra kartka powstała. Wydaje mi się, że haft matematyczny idealnie podkreśla i ozdabia kartkę. A i szybciej się go wykonuje niż krzyżykowy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Leacathy - dziękuję :)
      Haft wykonuje się szybciej, ale dziurkowanie czasami męczy. :)
      Pozdrawiam ciepło

      Usuń